Hendek Belediyesi

YAŞLI VATANDAŞLARIMIZI DUYGULANDIRAN SÜRPRİZ

Geri

YAŞLI VATANDAŞLARIMIZI DUYGULANDIRAN SÜRPRİZ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, yaşlı vatandaşlarımızın şehir dışındaki yakınlarından gelen talepleri karşılayarak duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

YALNIZ YAŞIYORLAR
Sokağa çıkma yasağı ile birlikte vatandaşların yanında olup tüm ihtiyaçlarını karşılayan Hendek Belediyesi, diğer yandan sağlık personelleri, bakıma muhtaç vatandaşlar, hastalar, karantinadaki vatandaşlarımız ve sokak hayvanları için seferber oldu. Diğer yandan vatandaşlardan gelen her talebe cevap vermek çalışan Hendek Belediyesi yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlarımıza yaptığı sürprizle duygulandırdı.

TALEBİ KIRAMADI
İstanbul’da yaşayan Öznur Çokgezer, Hendek’te yaşayan Annesi Zehra ve Babası Kazım Baycan’ın 46. evlilik yıl dönümleri nedeniyle Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na sosyal medya hesabından ulaşarak sürpriz yapmalarını istedi. Bu teklifi kırmayan Başkan Babaoğlu, hemen ilgili birimlere talimat vererek yaşlı çifte pasta gönderdi. Bunun üzerine Zabıta ekipleri Yenimahalle’de yaşayan 70 yaşındaki Kazım ve 65 yaşındaki Zehra Baycan çiftinin evlerine giderek 45.evlilik yıldönümünü kutlayarak pasta hediye ettiler.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Diğer talepte İzmit’ten geldi. İzmit Gölcük’te yaşayan Zehra Çolak, Hendek’te yaşayan 65 yaşındaki rahatsızlığı nedeniyle evden çıkamayan Kayınvalidesi Emine Çolak’ın doğum günü nedeniyle Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na sosyal medya hesabından ulaşarak sürpriz bir doğum günü talep etti. Babaoğlu bu talebi de kırmayarak 65 yaşındaki engelli Emine Çolak’a sürpriz doğum günü yapıldı. Emine Çolak gözyaşlarına hakim olamazken kendilerine bu jesti yapan Turgut Babaoğlu’na çok teşekkür ettiklerini söyledi. Baycan ve Çolak aileleri Babaoğlu’nun bu zor dönemde kendilerine moral verdiğini söyleyerek, “Allah hepinizden razı olsun” diyerek teşekkürlerini iletti.

HER DAİM YANINIZDAYIZ
Zor zamanlardan geçtiğimizi anlatan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Devlet millet el ele bu süreci atlatacağız. Devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte Hendek Belediyesi vatandaşlarımız için seferber olmuş durumda. Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları karşılanırken iki ailemizle ilgili bize gelen bilgi ve talep sonrası neden olmasın dedik. Önemli olan vatandaşlarımızın mutluluğudur. Bir nebze moral olması açısından ekiplerimiz hemen aileleri tespit ederek bu özel günlerinden onlara moral verdiler. Biz çok mutlu olduk. Allah hepsinden razı olsun. Bize bu dönemde moralde lazım. Vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.