Hendek Belediyesi

YENİ ALT YAPI 5 KİLOMETREYE ULAŞTI  

Geri

YENİ ALT YAPI 5 KİLOMETREYE ULAŞTI  

YENİ ALT YAPI 5 KİLOMETREYE ULAŞTI  

Hendek Belediyesinin Yenimahalle’nin yağmur suyu sorununa son vermek adına başlattığı projeyle yerin altına şuana kadar 5 kilometre uzunluğunda büz döşendi. 119 sokağı ilgilendiren projede sona yaklaşılırken toplamda 330 yağmur suyu ızgarası montajı yapılmış olacak.

5,7 KİLOMETREYE KADAR UZANACAK

Hendek Belediyesi tarafından Yenimahalle’nin kuzey sokak ve caddelerini kapsayan yağmur suyu altyapı ağında toplam uzunluk 5 kilometreye uzanırken, çalışmalarda sona yaklaşılıyor.  Çalışmalar Servetiye Caddesinde devam ederken, toplam uzunluğun 5,7 kilometreye uzaması planlanıyor.  

119 SOKAKTA 330 IZGARA OLACAK

Toplamda 119 sokağı yağmur suyu çilesinden kurtaracak proje kapsamında şuana kadar 170 yeni yağmur suyu ızgara sokaklara altyapısı tamamlanan yerlere montajlandı. Izgara sayısının toplamda 330 olması planlanırken, çalışmaların hız kesmeden devam ettiği açıklandı.

ETAP ETAP BİTTİKÇE DÜZENLEME

Hendek Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Tüm Yenimahalle’nin genelini kapsayan bu çalışmaların tamamlandığı bölgelerde üst yapı çalışmalarına başlanırken, ızgara-asfalt ve yaya yolları hızlıca yapılacak. Yol seviyeleri ve düzenlemeler yapılarak yağmur suyu sorunu tümüyle çözülmüş olacak. Bir daha yağmur suyu sorunu yaşanmasın diye bu çalışmalar yapılmaktadır.  Büz döşenen yollarımızın durumlarıyla ilgili vatandaşlarımızdan biraz daha sabır rica ediyoruz. ” denildi.

SASKİ İSALE HATTINI YENİLİYOR

Açıklamada Beştepeler Caddesiyle ilgili bir de hatırlatma yapılarak, “Beştepeler Caddesinde tamamladığımız altyapı çalışmalarının ardından SASKİ’nin almış olduğu isale hattını yenileme/güçlendirme kararı sonrasında üstyapı çalışmalarına zorunlu olarak ara verilmiştir.

Beştepeler Caddesinin bir daha kazılmaması ve uzun yıllar sorun yaşanmayacak şekilde planlanan yatırım programı nedeniyle Büyükşehir Belediyemize kapsamlı çalışmalarından ötürü teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.