Hendek Belediyesi

YENİMAHALLE BÜYÜKDERE YAĞMURSUYU HATTI 2’NCİ ETAP PROJESİ TAMAMLANDI

Geri

YENİMAHALLE BÜYÜKDERE YAĞMURSUYU HATTI 2’NCİ ETAP PROJESİ TAMAMLANDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesinin ortaklığında başlatılan Yenimahalle altyapı hattının deşarjını sağlayacak olan Büyükdere Yağmursuyu hattı 2’nci etap çalışması tamamlandı. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Yenimahalle yağmur suyu hattından gelen suların Büyükdere’ye deşarjı sağlanmış oldu.

 

YENİMAHALLE İLE BİRLİKTE TOPLAMDA 14 KİLOMETRE

Hendek Belediyesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen ve lansmanı yapılan Büyükdere Yağmursuyu Hattı 2’ci Etap projesi tamamlandı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin katılımlarıyla Lansmanı gerçekleşen Yenimahalle’nin yağmur sularını Büyükdereye deşarjını sağlayacak olan Büyükdere Yağmursuyu hattı 2’nci etap çalışması Hendek’in bugününe ve geleceğine hizmet etmeye başladı. Yenimahalle yağmursuyu hattı ile birlikte toplamda 14 kilometreyi bulan altyapı hattı inşa edilmiş oldu.

 

GÜÇLÜ ALTYAPI AĞI İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Hendek Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “ Hendek’in altyapısına uzun yıllar boyunca hizmet edecek dev projemizi kısa süre içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ekiplerimizin mesai mefhumu gözetmeden yürüttüğü proje kapsamında son çalışmalarını da hafta sonu tamamladı. Yenimahalle ile birlikte bu çalışmalar toplamda 14 kilometreyi buldu. İlçemize ve şehrimize hayırlı olsun” denildi.

 

BAŞKAN BABAOĞLU: HENDEK’İN GELECEĞİNE YATIRIM YAPTIK

Yenimahalle’deki dev altyapı yatırımının deşarjını sağlayacak olan Büyükdere Yağmur Suyu Hattı 2. Etap çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Tüm mahallelerde altyapıdan üst yapıya kadar birçok alanda çalışmalarımız devam ediyor. Son olarak Sakarya Büyükşehir Belediyemizle birlikte ortaklaşa yürüttüğümüz Yenimahalle altyapı hattının devamı niteliğinde olan ve yağmur sularının deşarjını sağlayacak olan Büyükdere Yağmursuyu hattı 2’nci etap çalışmaları da tamamlandı. Büyükdere’de tamamlanan bu çalışma neticesinde 480 ızgara ve 13,5 km uzunluğundaki Yenimahalle yağmursuyu altyapı çalışmasından gelen yağmur suları D-100 kenarına inşa edilen kolektör bağlantısı ile Kanuni Sultan Süleyman Caddesi, Yıldırım Beyazıt Caddesi, 2033 ve 2009 sokaklardan geçip Büyükdere’ye deşarj olmaya başladı. Bu proje Yenimahalle’de 119 sokağımızın derdine derman oldu. Yenimahalle ve şehrimizin tüm sokaklarında sorunları bitireceğiz. Altyapı tamam, üst yapıda kademe kademe bitecek. Modern bir şehir inşa ediyor, örnek projelerle önümüze bakıyoruz. Biliyorsunuz altyapı olmadan üst yapı yatırımları gerçekleşmiyor. Bu proje gerçekten çok önemli ve Hendek’in geleceğine altın değerinde bir yatırım” diye konuştu.

 

50 YILLIK İHTİYACI KARŞILAYACAK

Hendek’in en az 50 yıllık altyapı ihtiyacını karşılayacak dev bir altyapı ağı oluşturduklarının altını çizen Başkan Babaoğlu, sözlerine şöyle devam etti, “Altyapıya neden bu kadar önem verdiniz diye düşünebilirsiniz fakat biz Hendek’in sadece bugününü değil, geleceğini de inşa ediyoruz. Bu önemli ve tarihi yatırımlar sayesinde yağmur suyu Hendek’te çile olmaktan çıktı. Aşırı yağmur sonrası su baskınlarının fazla yaşandığı Yenimahalle’de bu çalışma sonrasında vatandaşlarımızın olumlu dönüşleri olmaya başladı buda bizleri mutlu ediyor.

 

YÜCE’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Hendek Belediyesi olarak hemşehrilerimizin konforlu ve güvenli yollarda ulaşım yapmaları adına çalışmalarımız sırasıyla mahalle mahalle devam ediyor. Altyapıdan üstyapıya Hendek’in 91 mahallesinde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Tüm mahallelerimizdeki çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımız daha konforlu ve güvenli bir ulaşım ağına kavuşmuş olacak. Bu dev altyapı ağı Şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun. Destekleri nedeniyle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.