Hendek Belediyesi

YENİMAHALLE GÜÇLÜ ALTYAPIYA KAVUŞUYOR

Geri

YENİMAHALLE GÜÇLÜ ALTYAPIYA KAVUŞUYOR

YENİMAHALLE GÜÇLÜ ALTYAPIYA KAVUŞUYOR

Yenimahalle’de 3.etap yağmur suyu altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini açıklayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Nüfusun en yoğun olduğu Yenimahalle’de Yıldırım Beyazıt Caddesi- 2028 ve 2003 numaralı sokaklardan Beştepeler Caddesine kadar altyapı hattı oluşturuluyor” dedi.

YENİMAHALLE’DE

Hendek Belediyesi tarafından şehrin muhtelif yerlerinde toplamda 33 kilometre uzunluğuna yağmur suyu altyapı ağı kapsamında, şehir merkezinde başlayan 3.etap çalışmaları devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı – Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi kesişimi ve Akova Mahallesinde tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından Yenimahalle’de başlayan 3.etap çalışmalarını yerinde takip eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,  “Nüfusun en yoğun olduğu Yenimahalle’de Yıldırım Beyazıt Caddesinden başlanarak 2028 ve 2003 numaralı sokaklar üzerinden Beştepeler Caddesine kadar altyapı hattı oluşturuluyor. Beştepeler Caddesinin ardından Servetiye Caddesine geçilecek ve orada da ayrı bir altyapı hattı oluşturacak” dedi.

ARA VERMEK YOK

Üst yapı çalışmaları kadar altyapıya verilen büyük önem ve hassasiyeti vurgulayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Şehrimizin merkezinde her yağmur sonrasında oluşan birikinti ve su baskınlarının önüne geçmeyi planlıyoruz. Güçlü altyapı sağlam gelecek diyerek her gün önemli çalışmalara imza atıyoruz. Altyapıya çok büyük önem veriyoruz. Altyapı güçlendirme çalışmaları belirli bir aşamaya geldiğinde ve kronik sorunlar çözüldüğünde kimse mağdur olmayacak. Çalışmalarının tamamlanmasıyla yağmur suyunun altyapıya akışı sağlanacak. Altyapıdan üst yapıya bu çalışmalarımız mahalle mahalle ara vermeden devam edecek. Hendek’imize hayırlı olsun” dedi.