Hendek Belediyesi

YENİMAHALLE´DE İKİ SOKAK DAHA YENİLENİYOR

Geri

YENİMAHALLE´DE İKİ SOKAK DAHA YENİLENİYOR

YENİMAHALLE'DE İKİ SOKAK DAHA YENİLENİYOR

Yenimahalle'deki dev yağmur suyu hattı projesinin tamamlanmasının ardından üst yapı yenileme çalışmaları kapsamında 2060 - 2061 numaralı sokaklarda kilitli parke ve yaya yolu çalışmalarına başlandı. Başkan Babaoğlu, "Modern bir şehir inşa ediyor, örnek projelerle önümüze bakıyoruz. Yenimahalle ve şehrimizin tüm sokaklarında sorunları bitireceğiz" dedi.

DEV ALTYAPI PROJESİ

Her yağmur yağdığında sular altında kalan Yenimahalle’nin altyapı sorununu çözerek 5,7 kilometre uzunluğunda yağmur hattı inşa eden Hendek Belediyesi, 330 yağmur suyu ızgara montajının ardından üst yapı çalışmalarına başlamıştı. 119 sokağı dertten kurtaracak bu proje sayesinde bozulan, kazılan ve hat döşenen yollarda üst bakım çalışmaları hava şartlarına uygun zamanlarda devam ediyor.

SICAK ASFALT, YAYA YOLLARI, OTOPARKLAR

2028 numaralı sokağın asfaltlanmasının ardından, Beştepeler Caddesine sıcak asfalt serimi yapılmış yaya yolları ve cep otoparklar inşa edilmişti. Eski halinden eser kalmayan caddede oluşan lokal problemlerin de çözüleceği açıklanırken, ekipler diğer mahallelerde asfalt, kilitli parke ve yaya yolları programlarına başladı.

SIRA 2060 NUMARALI SOKAKTA

Bu kapsamda 2060 numaralı sokakta 260 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde araç yolu kilitli parke ile buluşacak. Toplamda 1560 metrekare kilitli parke yapılacak olan bu yolda çift taraflı olarak yaya kaldırımı inşa edilecek. 1040 metrekarelik alanda yapılacak olan yaya yollarıyla bu sokakta modern ve güvenli bir hale kavuşmuş olacak.

SIRA 2061 NUMARALI SOKAKTA

Diğer bir çalışmada 2061 numaralı sokakta başladı. Bu sokakta da 270 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde 1620 metrekare kilitli parke imalatı yapılacak. 1080 metrekareden oluşan çift taraflı yaya yollarıyla başlayan çalışmalar tamamlanmış olacak. Ardından diğer sokak ve caddelerde sırasıyla devam edecek.

CADDE VE SOKAKLAR MODERNLEŞİYOR

Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını dileyen Başkan Turgut Babaoğlu, “ Sıcak asfalt döküyor, yaya yolları, cep otoparklar inşa ediyoruz. Altyapısıyla, üst yapısıyla yenilenen yoğun bir çalışma dönemi yürütüyoruz. Ufak tefek sorunlar elbette olacak, bunlarda ekiplerimiz tarafından giderilecektir.  Fotoğrafın bütününe bakıldığında Yenimahalle’de yılların sorununu sona erdiren dev bir proje tamamlandı. Altyapı tamam, üst yapıda kademe kademe bitecek. Modern bir şehir inşa ediyor, örnek projelerle önümüze bakıyoruz. Yenimahalle ve şehrimizin tüm sokakları sorunsuz olacak. Hayırlı olsun” dedi.