Hendek Belediyesi

ZABITA EKİPLERİ ZİNCİR MARKETLERİ DENETLEDİ

Geri

ZABITA EKİPLERİ ZİNCİR MARKETLERİ DENETLEDİ

Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki zincir marketlere yönelik denetim gerçekleştirdi. Ekipler, ürünlerin gramaj, son kullanma tarihleri, reyon ve kasa fiyatlarını inceledi, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol etti.

VATANDAŞIN HUZURU İÇİN

Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri rutin olarak gerçekleştirdiği marketlerdeki etiket denetimlerine devam ediyor. Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların daha rahat ve güvenilir bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için zincir marketlerde rutin olarak yaptığı etiket kontrollerini sıklaştırarak fiyat etiketleri, raf düzeni ve satılan ürünlerin son kullanma tarihi denetimlerini gerçekleştirdi. Halk sağlığının korunması amacıyla marketlerde kuru gıda, manav, kasap ve içecek reyonlarında etiket denetimi yapan ekipler, son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin de tespitini yapıp yasal işlem gerçekleştiriyor.

SON KULLANMA TARİHİ ÖNEMLİ

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan açıklamada, “Zabıta ekipleri olarak 6502 sayılı tüketicinin korunması kanunu kapsamında ilçe genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız ve fahiş fiyat artışlarına karşı denetimlerimizi periyodik olarak devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan özellikle aldığı ürünün son kullanma tarihine bakmasını rica ediyoruz. Raf ve kasadaki fiyatları kontrol etsinler. İndirim var diye yazılan ürünlerde de bazen o indirim kasada gözükmüyor. Dolayısıyla vatandaşımız kandırılmış oluyor. Bu tarz durumlarda bizlerde müşteriyi aldatmacadan dolayı gerekli yasal işlemleri uyguluyoruz. Vatandaşlarımızın temel gıda erişiminde fahiş fiyat artışının önüne geçilmesi adına kontrollerimiz ara vermeden devam edecektir” denildi.